בועת הנדל"ן הוובי (יותר בועת סבון)

אני קוראת ונהנית מאקסלרייט, בלוג חדש של "קבוצה של יזמים מנוסים ששמה לה למטרה לעזור ליזמים צעירים, להכיר אנשים מוכשרים ולחשוב ביחד על רעיונות חדשים", וגם מהפוסט על "בועת הנדל"ן" נהניתי. אם לתמצת אני חושבת שהועלו כאן שתי נקודות מהותיות לגבי עיצוב דפים/אפליקציות ברשת – יותר הוא לא תמיד יותר, וצריך לחשוב על המשתמש.

באמת שאין כאן מהפכה, ואני מסכימה עם שתי הנקודות, לא רק בהקשר של עיצוב הדף, או עיצוב בכלל, אלא בכל מה שקשור למוצרים ברשת.
הרבה פעמים הפתרון הקל הוא לזרוק הכל על המשתמש – בואו ניתן לו את כל האופציות, הוא כבר ימצא את מה שהוא צריך. הסיכון הוא שפתרון כזה יהפוך להיות המועדף, במיוחד אם כל קליק כזה גם יכול להוסיף לי הכנסה, ואפילו אם קטנטונת.
כמובן שצריך לחשוב על המשתמש – צריך לתת לו או לה את כל הכלים שהם צריכים, ובצורה לא רק חכמה אלא גם נעימה וכייפית, ולא בבלגן ועומס שאולי "סוחטים" קליקים, אבל יותר סביר שהם מטרידים ומסרבלים וממאיסים את חוית השימוש.

בקיצור – יש לי הרבה מילים טובות על הבלוג והפוסט הזה (ומי אני בכלל). אבל, נקודה אחת קטנה של ביקורת, אם יורשה לי.

די כבר לתת את העיצוב של דף החיפוש של גוגל כדוגמא.
אני יכולה לתת מליון דוגמאות לדפים ואפליקציות שנראים רע (או אפילו רע מאוד), אבל מצליחים. מאוד.

הדוגמא הכי טובה לפניכם:

 

דף הבית של אמזון UK

דף הבית של אמזון UK

 

ראיתם את דף הבית של אמזון לאחרונה? הוא נראה כמו בסטה בשוק. אין מקום לעוד פיקסל אחד של מידע. וכמות ה-up sell שיש שם…
תגידו – טוב, אמזון, יש להם את מנוע ההמלצות הכי חכם בשוק, ואם הם יודעים מי אתה הדף הזה מותאם לך אישית בצורה מרשימה. יופי, אבל מעבר לכל זה, ואפילו אחרי ה"עיצוב מחדש" שהם עשו לפני כמה חודשים – אמזון הוא עדין דף עמוס ביותר. וגם החנות היחידה שהצליחה בתקופת החגים השנה להראות עליה משמעותית במכירות.

ויש עוד מליוני דפים שהמעצבים שלי מתעלפים רק מלחשוב עליהם, ועדין – הם עושים את העבודה, ויש להם המוני משתמשים שחוזרים שוב ושוב (ראיתם את דף הבית של חברת התעופה ryan air? ואני בטוחה שיש לכם עוד הרבה דוגמאות משלכם). לא כולנו יכולים להיות אפל, ולא תמיד צריך.

בזמנו שמעתי את המיסד של אתר ה- Lolcats (שכבר הפך להיות מוסד של ממש ברשת) מספר שעכשיו, אחרי שהאתר מצליח בצורה יפה, כבר יש להם תקציב ומשאבים לתמוך בעיצוב מחדש של דף הבית. הם כבר יכולים לגרום לו להראות קצת יותר טוב ממשהו שמישהו עיצב בעינים עצומות באמצע הלילה. אבל הם לא מתכונים לעשות את זה – כי חלק מהענין הוא התחושה הביתית, הפניה למשתמש החובב, זו הדרך שלהם להגיד – בואו תצטרפו אלינו, גם אתם יכולים לעשות את זה.

 

icanhascheezburger

icanhascheezburger

 

כן, הדף הלבן של גוגל הוא הברקה. הוא סמל. הוא עובד. אבל הוא לא הפתרון הנכון תמיד ולכולם.

יותר זה לא תמיד יותר, ותחשבו על המשתמשים שלכם. אלה חוקי הזהב.

פוסטים קשורים (בדרך זו או אחרת)

תגובה אחת

  1. והאתר האהוב עלי שהפנים טוב מכולם את רעיון העיצוב המינימלי –
    http://www.craigslist.org

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *