סופשבוע רגוע – Keep calm and carry on

פינה חדשה בבלוגרית – סופשבוע רגוע.  מסרים מרגיעים ברוח בריטית, עם בא הסופשבוע.

לפני כמה חודשים נתקלתי לראשונה בפוסטר הזה.

 

המקור

המקור

 

אני לא זוכרת בדיוק מתי או איפה, אבל אני זוכרת שהוא מצא חן בעיני מיד. התגלמות האנגליות. המוטו של stiffer upper lip (שפה עליונה שאינה רועדת…), ללא רגשנות, ללא דרמה. פשוט להשאר רגועים ולהמשיך הלאה (כתבתי עליו בעבר כאן).

מחקר מהיר ברשת מגלה שיש לו הסטוריה פשוט מרתקת. הפוסטר היה אחד מתוך שלושה שהוכנו על ידי "משרד המידע" Ministry of information הבריטי, באוגוסט 1939, כשכבר היה ברור שלחימה עם גרמניה היא בלתי נמנעת. הרעיון מאחורי הפוסטרים היה להעביר מסר מהמלך לעם, אשר מבטיח שנעשים כל הצעדים האפשריים להגנה על המדינה, ולהדגיש באופן כללי את העליונות הבריטית מבחינת החשיבה, לאו דווקא מהבחינה הצבאית. 

שנים מתוך שלושת הפוסטרים פורסמו מיד:

 Freedom is in Peril-  שעוסק יותר בהבהרת הסיכון, מאשר בהצעת פתרונות
 Your courage your cheerfulnessyour resolution will bring us victory- שהוא ברוח יותר מעודדת

החלק המענין בסיפור, הוא שהפוסטר השלישי, עם המסר הישיר כל כך, מעולם לא הופץ. התכנית היתה להפיץ אותו רק עם תחילת הלחימה עצמה, אבל בפועל הוא מעולם לא הופץ. לפני כמה שנים בתוך ערמה של ספרים משומשים שהתקבלו בחנות שלו, מצא סוחר אחד את הפוסטר. לא ברור איך הוא הגיע לערמת הספרים ומי המקור שלו, אבל הוא מאוד מצא חן בעיני הסוחר ואשתו אז הם מסגרו אותו ותלו בחנות. משם התחיל כדור השלג להתגלגל, ועכשיו כבר יש תעשיה שלמה סביב הפוסטר הזה, כולל מגבות, ספלים, וכו'.

אז בפינתי השבועית לקראת שבת, אני אציג לכם כל שבוע פורמט חדש לעצה הכל כך יעילה הזו של – לא להתרגש, פשוט להמשיך. והשבוע, במיוחד בשבילי, לקראת התקופה האחרונה שלי כאן בלונדון, עצה משעשעת שמצאתי בפליקר:

 

לעבוד על המבטא

לעבוד על המבטא

המקור בפליקר

פוסטים קשורים (בדרך זו או אחרת)

  • לא מצאתי שום פוסטים קשורים... זה כנראה נושא חדש!

2 תגובות

  1. פינגבק:הבלוגרית » ארכיון הבלוג » סופשבוע רגוע - ברוח G20

  2. פינגבק:הבלוגרית » ארכיון הבלוג » סופשבוע רגוע - פסח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *