קבוצת תמיכה

אחד הדברים הכי מאתגרים בעבודת ניהול המוצר הוא שבדרך כלל אין פתרון אחד נכון ומוחלט, שצריך להגיע אליו, ואז הכל יעבוד כמו שרצינו וחלמנו. הרבה פעמים, אפילו את רצונות והחלומות שלנו קשה לנו להגדיר, שלא לדבר על הדרך להגיע אליהם.
צריך שילוב של ידע, ניסיון, מחקר, יצירתיות, אומץ, וקצת מזל לא יזיק.
אבל איפה משיגים את כל אלה? ידע לוקח שנים, וגם ניסיון, מחקר הוא יקר, יצירתיות זה משהו שבכלל קשה להגדיר ולמדוד ולמצוא, ואם מישהו יודע איפה קונים מזל…

יש דרך אחת שמאוד עוזרת להשיג קצת יותר מכל אלה. קבוצת תמיכה. מישהו או מישהי להתייעץ איתה.

זו יכולה להיות מנהלת המוצר הקולגה, שעובדת על חלק אחר במוצר, אבל יכול להיות שדווקא עדיף או שזו תהיה מנהלת של מוצר אחר לגמרי בחברה אחרת לגמרי. קבוצת תמיכה, חבר אחד או שניים או שלושה, של מנהלי/מנהלות מוצר, של אנשים שמבינים לעומק כמה קשה לעבוד מול מנהלת פיתוח מעצבנת, כמה מסובך לעמוד מול דרישות של אנשי מכירות, כמה קשה לבנות ״ויז׳ן״ כשלמוצר יש שלושה משתמשים, או שלושה מליון משתמשים.

לפני שבועיים התקיים בסן פרנציסקו כנס women in product. יש להן גם דף פייסבוק די פעיל, ואחרי הכנס פתאום היתה כמות גדולה של הודעות בסגנון: ״אני מנהלת מוצר בחברת ווב מצפון דקוטה, יש כאן עוד מישהי מהסביבה? כל כך אשמח להפגש מדי פעם ולהתייעץ.״

זה לא היה צריך להפתיע אותי בכלל. הצורך כל כך ברור לי, וגם הרווח האמיתי, המוחשי, העצום, כשמוצאים את הפורום הזה.

והנה, עם כל המחשבות האלה, יש לי בשבילכם ובשבילכן גם שתי הצעות פרקטיות.

1. בואו להפגש עם עוד מנהלות ומנהלי מוצר! במפגש הקרוב של product queens (שפתוח לכל המעוניינים!), נדבר אני וחברתי הטובה והיקרה נועה גנות על כל שדה המוקשים שנקרא product roadmap. (קישור בתגובה הראשונה).
ובהקשר של קבוצות תמיכה – לאה Lea Goldberger פתחה את קבוצות Product Queens בדיוק בשביל לאפשר יצירת קשרים שכזו ורשת של מנהלות מוצר שיתמכו ויעזרו וילמדו.

2. הצטרפו לתכנית מנטורים של ניהול מוצר! Moriya Kassis הרוח החיה, המובילה והמדהימה מאחורי מפגשי Product Tank TLV, מרימה מיזם חדש ומרגש – Product League. הזדמנות להיות מנטורית או לקבל ליווי של מנטור/ית בכל שלב שאתם או אתן נמצאות במסע המרגש הזה של ניהול מוצר.

בקיצור – אל תשארו לנהל מוצר לבד. ביחד זה הרבה יותר נחמד.

* הטקסט הופיע בפעם הראשונה בדף הפייסבוק של ״הבלוגרית״ – ניהול.מוצר. אם עוד לא התחברתם/ן – זה כדאי!

פוסטים קשורים (בדרך זו או אחרת)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *