השאלון – חן שיר

השאלון – מדור שבו מתארחת פעם בשבוע מנהלת מוצר (וגם למנהלים יהיה מקום). בחמש תשובות קצרות, האורחים יספרו על עצמם, על המוצר שלהם ועוד קצת פרטים מעניינים.

השבוע – חן שיר.

חן ניר

חן שיר

1. על איזה מוצר את עובדת היום?
אני יועצת מוצר לסטארטאפים ב-early stage ועובדת עם מספר חברות ועל כן על מספר מוצרים. מוצר אחד הוא בתחום המדיה, שמנגיש יצירת תכני וידיאו בשידור חי לערוצי החדשות, באמצעות מכשירי מובייל, במקום להוציא ציוד יקר וכבד לשטח. אחד אחר הוא מחברת שיתופית ואונליינית לתלמידי תיכון, כך שבמקום קבוצות פייסבוק וואטסאפ הם יוכלו ללמוד יחד באפליקציה ייעודית. והאחרון הוא כלי מונטיזציה לביוטרים. ויש עוד כמה, אבל אלו המעניינים 🙂

2. איך הגעת לתפקיד ניהול מוצר?
כשהשתחררתי מהצבא רציתי ״לעבוד באינטרנט״. השנה הייתה 2005 וכל מה שידעתי על האינטרנט היה מוגבל ולא נכון להיום… נרשמתי ללימודי תקשרות במרכז הבינתחומי, מאחר והם הציעו התמחות בתקשורת אינטראקטיבית. אחד מהקורסים בהתמחות היה קורס איפיון (על טלפוני נוקיה עם מקשים.. כן כן…). לאחריו המשכתי לפרויקט סיום ב-MiLab (המעבדה לחדשנות במדיה של המרכז הבינתחומי) – ובמהלכו יצרנו אפליקציה לעידוד רכיבת אופניים עירונית. כשסיימתי את הלימודים הגעתי לוייבר שבדיוק חיפשו את מנהלי המוצר הראשונים שלהם, והצטרפתי אליהם כדי לנהל את מוצר האייפון.

3. מוצר שאת גאה בו/מקנאה בו?
מקנאה – Trello. מוצר מדויק עם יכולות אינסופיות. שומר על ערך עבור הלקוחות ומשאיר מספיק מקום עבורם לצקת את התוכן שלהם. שילוב מאוד מיוחד בין היכולת לעזור לנו לפתור בעיות ובין האפשרות לתת לנו קנבס נקי.

4. האתגר הכי גדול של מנהל/ת מוצר הוא
להסביר למה קיבלנו את ההחלטה שקיבלנו ולהניע מספר גדול של אנשים לכיוון שנבחר, מבלי לנהל אותם.

5. העצה הכי טובה שקיבלת/שאת רוצה לתת
להקשיב יותר מאשר לדבר.

חוץ מניהול מוצר אני
קונדיטורית חובבת ואספנית לקים.

קופסת הלקים

קופסאת הלקים

ועכשיו תורכן – חברותיי מנהלות המוצר. רוצות לענות על השאלון? לככב כאן בבלוגרית? אל תהססי! דברי איתי!

פוסטים קשורים (בדרך זו או אחרת)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *