מוצרים שעושים delight

אני לא יודעת אם זה עדין טרנד, אבל היתה תקופה שדיברו הרבה על הצורך של המוצר לספק רגעים של delight. זו מילה כזו שאין לה תרגום טוב לעברית. מדובר בקיק הקטן הזה של אושר, של חיוך, של סיפוק, של שמחה. זו באמת הרגשה רגעית וחולפת, אבל היא בכל זאת משמעותית בחויה של המשתמש/ת.

המוצר שהכי הכי עושה את זה טוב מבחינתי זה Google Photos. יש להם נקודת התחלה מצוינת כמובן, כי תמונות משפחתיות ותמונות של טיולים זה בסיס שמטבעו כבר עושה לי תחושה נעימה. אבל מצגות הקטנטנות שהם עושים, ״היום לפני״, קולאג׳ים וכאלה, ששמים את התמונות בקונטקסט שאני לא בהכרח הייתי חושבת עליו, משמחים אותי תמיד. השבוע הם הגדילו לעשות, ועשו מצגת שמצרפת תמונות לפי נושא – והנושא היה חיבוקים. אני לא זוכרת בדיוק מה היה השם של הרצף ההוא, אבל בפועל הוא פשוט היה אוסף של תמונות של חיבוקים משפחתיים. זה היה מקסים ומשמח, ועשה את אפקט ה-delight. ממש.

אני חושבת לעצמי איך אני יכולה ליצור אפקטים כאלה במוצרים שאני עובדת עליהם. מוצרי B2B כבדים, שאנשים משתמשים בהם במסגרת העבודה. לפעמים מיקרו קופי יכול לעשות את זה – לתת למשתמש הרגשה של הצלחה, הישג, תחושה שאנחנו איתו אם משהו לא מסתדר. לפעמים אנימציות – זוכרים את הבלונים שפייסבוק הוסיפו למילים כמו ״מזל טוב״ – זה היה לא צפוי, וחמוד, והנה ה-delight נכנס לתמונה.

שיהיה לכם יום מלא delight. 

פוסטים קשורים (בדרך זו או אחרת)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *