יומולדת לפייסבוק

יומולדת 5 לפייסבוק – המוצר הזה עשה מהפכה אמיתית בעולם של רשתות חברתיות ושל מוצרים ברשת.  אמנם יש הרגשה שהכל כבר נאמר בנושא, אבל יש לי עוד שלוש נקודות קטנות משלי:

המוצר עצמו – פייסבוק עובד, למרות שהממשק שלו לא פשוט (יש לך פרופיל, ודף בית, ולכל אחד מהם יש טאבים שונים, די מורכב). ההברקה – ה-news feed, היא מה שגורם לזה לעבוד, ואני בטוחה שיש הרבה דוקטורנטים אי שם שכותבים על הענין הזה. החלפת מדורת השבט במהדוה המקוונת וכו'.
המודל העיסקי – זה כבר אופרה אחרת. למרות שגם כאן הם עשו היסטוריה עם הפתיחה של הפלטפורמה לאפליקציות חיצוניות, העובדה היא שהם עדין לא מצאו דרך להרוויח מהמוצר הזה (למעט ההשקעה כמובן).  השמועות אומרות שהם כבר בבעיות כלכליות (אחרי השקעה של 200 מליון דולר ממיקרוסופט). השבוע היו דיבורים על שימוש בפונקציונליות של הסקר ככלי לאנשי שיווק. השוק "נחרד", אבל לדעתי זה היה מתבקש וזו אחת הדרכים היחידות שהם יוכלו באמת לעשות מזה עסק ריווחי.
ההשפעה על השוק – מבחינת המוצר, ההברקה של ה-news feed הפכה להיות הבסיס להמוני מוצרים, וכל מוצר קיים שהיה קודם, הוסיף שכבה כזו כמובן. מבחינה עסקית – ההצלחה של פייסבוק אחרי מייספייס, היא משהו שכל מנכ"ל סטרט אפ מצטט בשיחות שלו עם משקיעים. האם לפני שלוש, ארבע, חמש שנים כשמייספייס היה "הדבר" חשבתם שיש מקום לעוד אחד? והנה, הגיע פייסבוק. אז ברור שיש מקום גם לנו. אמן!

ולסיום, חיוך מבלוג הקומיקס החביב עלי 

פוסטים קשורים (בדרך זו או אחרת)

3 תגובות

  1. I shall take that as a compliment.
    🙂

  2. פינגבק:הבלוגרית » ארכיון הבלוג » פייסבוק – מאגר הנתונים מהחלומות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *