השאלון – אורית לוי

השבוע בשאלון, אורית לוי. מנהלת מוצר שלאחרונה גם התחילה לשתף את המחשבות שלה בבלוג מענין ושווה משל עצמה (לינק בהמשך).

אורית לוי

אני אורית, ואני חיה ניהול מוצר.
זה אומר שכמעט כל דבר בחיים שלי אני מסדרת לפי לוחות זמנים ותעדופים (אפילו בישולים!) , למרות שהדרך המקצועית שלי לשם היתה יחסית ארוכה וכללה מעבר בפיתוח, QA, ניהול פרויקטים ועבודה מול לקוחות…
בוגרת תואר ראשון במדעי המחשב מהבינתחומי, ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן.
אוהבת מאוד לאפות, [קצת פחות] לרוץ (אבל חייבים אחרי כל העוגות…), לראות סרטים ולשמוע מוסיקה.

1. על איזה מוצר את עובדת היום?
בחודשים האחרונים אני עובדת בJoonko. אנחנו מפתחים מערכת AI שמתממשקת למערכות אחרות בארגון (גיוס מועמדים, ניהול עובדים, ניהול משימות בפיתוח, ניהול מכירות, ועוד) ומנתחת את המידע שעובר דרך אותן מערכות כדי לזהות בזמן אמת מקרים של unconscious bias ולהציע דרך לתקן אותו.
זה מוצר מרתק כי מרבית האנשים לא מבינים בכלל שהיתה אפליה (ולכן זה ״לא מודע״) וזה משמח לראות שאנשים וארגונים (בארה״ב בעיקר כרגע) רוצים לשנות את המצב הזה.

2. איך הגעת לתפקיד ניהול מוצר?
אז כמו שאמרתי בהתחלה, הדרך שלי לניהול מוצר היא כנראה לא הדרך ״המקובלת״ – התחלתי בתפקידי פיתוח, אחר כך בדיקות, עברתי לנהל פרויקטים מול לקוחות ובעצם ככה היתה לי הזדמנות להכיר את המערכת בצורה רוחבית, וגם להבין מה לקוחות רוצים ומשם הדרך לניהול אותו מוצר היתה די סלולה…ואז התאהבתי בתפקיד וככה המשכתי 🙂

3. מוצר שאת גאה בו/מקנאה בו
אני אוהבת מוצרים שמשפיעים על חיי המשתמשים שלהם. זה לא חייב להיות מציל חיים או מביא לשלום עולמי, אלא כזה שמקל על המשתמשים או מאפשר להם משהו שהם לא עשו קודם.
בתור אדם של רשימות, אני ממש אוהבת את OneNote – אני כותבת בו את כל מה שאני צריכה – פוסטים לבלוג שלי, ברכות יומולדת, סיכומי פגישות ואפילו את התשובות האלו 🙂 – וזה מסתנכרן אוטומטית לכל ה-devices שלי כך שזה זמין לי בכל מקום. זה קל לשימוש, נוח וזמין.

4. האתגר הכי גדול של מנהל/ת מוצר הוא
בתור מנהלי מוצר יש לנו לא מעט אתגרים בעבודה. אנחנו מנהלים צוותים שאינם ״תחתינו״, אנחנו מפתחים מוצרים לרוב בלי לדעת אם הם יהיו טובים בסוף או לא, אנחנו מחליטים הכל לבד (ברוב המקרים) ואנחנו נאלצים לפעמים להגיד ״לא״ לפיתוח מוצר או פיצ׳ר בלי שיש לנו את התמונה המלאה…

5. העצה הכי טובה שקיבלת/שאת רוצה לתת
להקשיב – לאנשי הפיתוח, ללקוחות, לאנשי מכירות. כשמקשיבים באמת, אפשר לשמוע הרבה דברים שנאמרים בין השורות ולהבין איך תהליכים עובדים, איך אפשר לשפר אותם, מה מפריע ללקוחות, מה באמת חסר במוצר ואיך אפשר לעזור לצד השני.

6. חוץ מניהול מוצר אני…
כותבת בלוג – הפרודקטיבית – על החוויות והתובנות שלי מחיפוש עבודה כמנהלת מוצר, מתנדבת במתחם יזמות לסטארטאפים בתחילת דרכם ומנטורית למנהלות מוצר צעירות (יותר).

________________________________________________

תודה אורית! על השיתוף ועל הבלוג המרתק.

פוסטים קשורים (בדרך זו או אחרת)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *