המיקרוגל של אמזון – בישול זה לא העניין

מכשיר המיקרוגל של אמזון. ראיתם?

אמזון תשווק מנובמבר מכשיר מיקרוגל, פשוט ובסיסי (70$). הוא נראה כמו כל מיקרוגל שתראו בחנות, וההבדל הוא שאפשר לשלוט עליו באמצעות אלקסה. (ראו בוידיאו: ״Alexa – microwave one potato״).

מבחינה מוצרית, איך להגיד, לא נפלתי.
מיקרו, שאפשר לתת לו הוראות בדיבור. נו, טוב. אבל עדין צריך להכניס את תפוח האדמה למיקרו, נכון? כלומר עדין צריך לקום מהספה, נכון? אז אם אני כבר ליד המיקרו… זה לא ממש משמעותי בשבילי, המשתמשת הרגילה, שאפשר להפעיל אותו בדיבור ולא בלחיצה. יהיה נחמד לעצור את המיקרו מרחוק, לפני שהפופקורן נשרף, וברור לי שזה יכול לעזור למשתמשים מסוימים.
אבל כולנו מבינים שזו לא הסיבה שאמזון פיתחו את המיקרוגל הזה. אז למה כן?
שתי סיבות עיקריות:
הראשונה, הם מאותתים לכל ספקי המכשירים החשמליים הביתיים שהגיע הזמן להטמיע את אלקסה במכשירים. הרכיב של אלקסה מוכן, ואם לא תשתמשו בו, אמזון פשוט תייצר את המוצרים בעצמה.
השניה, כמו תמיד – הנתונים הנתונים הנתונים. זה נשמע טריוויאלי, שאמזון יודעת שהכנתם תפוחי אדמה לארוחת ערב. אבל תחשבו על זה – היא יודעת עכשיו כמה פעמים בשבוע אתם אוכלים בערב בבית, כמה אנשים יש בבית (לא מסובך להסיק מכמויות האוכל), מה אתם אוהבים לאכול, וכו.
הנתונים האלה זה זהב בשביל אמזון. לא נשכח שיש לה גם רשת של חנויות מזון, והיא ״החנות הגדולה בעולם״ שאחד הדברים הכי יקרים לה זה שטח במחסנים שלה, כך שאתם נותנים לה בעצם נתונים על מה צריך להיות במחסן…

הנה כתבה שטוענת שזה כבר לא הבית שלנו, אלא הבית של אמזון, ואנחנו רק גרים שם.

פוסטים קשורים (בדרך זו או אחרת)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *