השימושים הלא צפוים של הרשתות החברתיות

פעם לינקדאין היתה המקום לכל מה שקשור לעבודה, פייסבוק לחברים/קבוצות תמיכה, וטוויטר לשטויות. ח אבל הזמן עובר ובשבועות האחרונים אני שמה לב שיש שינוי משמעותי באיך שאני משתמשת ובערך שאני מקבלת מכל אחת מהרשתות, בצורה שקצת הפתיעה אותי. אז הנה המיפוי הגדול שלי:
הכי טובה לחיפוש מועמדים לעבודה – פייסבוק.
למרות שהתשובה הקלאסית אמורה להיות לינקדאין, אני מוצאת שכשאני מחפשת לתפקיד מאוד ספציפי, דווקא פייסבוק אפקטיבית הרבה יותר. הקבוצות הייעודיות (במקרה האחרון – becoming product managers), מעגל ההכרויות הרחב – יוצרים תהודה יותר נכונה למודעת דרושים.

הכי טובה לתקשורת מקצועית קבוצתית – וואטסאפ.
קבוצות תמיכה מקצועיות טובות הן סופר-אפקטיביות, ודווקא בוואטסאפ נוצרו קבוצות כאלה. אני חושבת שזה פספוס של לינקדאין, שיכולים היו לעשות שם משהו משמעותי, ואין ספק שבוואטסאפ יש הרבה מגבלות (אנשים נוספים לקבוצה ואני לא יודעת מי הם, אפילו לא מה השם שלהם). יש גם סיכון בקבוצה כזו שהיא תהפוך למנוע ספאם מהגהנום, אבל אני מוצאת שאנשים דווקא ממש נזהרים, ואני חברה בכמה קבוצות מאוד חזקות.

הכי טובה ללמידה/טרנדים/שאלות מהירות – טוויטר. 
למי שלא יודע, פיד טק בטוויטר נמצא בפריחה מטורפת בחודשים האחרונים. הרבה חברים וחברות חדשים, והרבה אנשים שהיו שם תמיד אבל עכשיו הרבה יותר פעילים. יש שם גם שרשורים מאוד מלמדים, וגם קהילה שעוזרת ונותנת פידבק ברמה הרבה יותר כנה/מצחיקה/אפקטיבית מאשר בלינקדאין או בפייסבוק.

פוסטים קשורים (בדרך זו או אחרת)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *