קבוצות נשים. זה הכל.

הנה דבר אחד שבאמת באמת עוזר לנשים להתקדם במקום העבודה – קבוצות תמיכה נשיות. 

אני יודעת, אולי זה לא פוליטיקלי קורקט. אנחנו צריכות גם את הגברים, בלעדיהם שום שינוי מהותי לא יקרה במקום העבודה.
אני יודעת, יש נשים שהחוויה שלהן מנשים אחרות היא לא בהכרח חיובית. ברור שיש גם נשים שלא מפרגנות, לא מקדמות, לא נעימות. כולנו בני אדם. 

ועדיין, מהניסיון שלי, אין דבר יותר מחזק, מלמד, מנרמל, תומך, מקבוצת נשים.

שני מאמצים שאני ממליצה (מאוד מאוד!) לכולכן לעשות ממש עכשיו, בקרוב:
1. למצוא חברות מאותו מקצוע, מארגונים אחרים – שיחה כזו מאפשרת לדבר בחופשיות על המנהל/ת המעצבנ/ת, מאפשרת למידה גם ברמה המקצועית וגם ברמה האישית (איך מתנהלים מול מישהו שהוא כזה וכזה).
2. ליצור קבוצת נשים במקום העבודה – להיפגש לארוחת בוקר פעם בחודש. לאכול צהרים ביחד. משהו משותף. ואם בהתחלה אין על מה לדבר – תביאו מרצה חיצונית שתעזור לכן במפגש הראשון. זה כל מה שצריך. מפגש אחד לשבור את הקרח. לא תאמינו איזה אפקט יש לזוג עיניים מחייכות אליך במסדרון, או כשאת נכנסת למעלית. 

אני יכולה לכתוב דוקטורט על ההשפעה החיובית של קבוצות כאלה. ההשפעה על החברות בהן באופן אישי, ועל הארגון בכלל. 

אני לא אעשה את זה, אבל כן אומר, שפעם אחת נתקלתי בקולגה שאמרה לי שהיא לא מצטרפת לשום דבר שהוא ״לנשים בלבד״. נגמרו הימים האלה. זה לא נעים לה, זה לא מתאים לה, זה מיותר, זה מיצר אנטגוניזם מצד הגברים. היא לא מתווכחת איתי שיש עוד הרבה עבודה לעשות עבור נשים בטק, אבל אם רוצים לעשות שינוי, צריך לערב את כולם. בסוף איכשהוא היא הגיעה למפגש נשים שעשינו בארגון (לא יודעת איך, אני לא ניסיתי לשכנע אותה), ויצאה משם נסערת מכמה זה היה חזק ומשמעותי. אני אומרת – שווה לנסות. נסו ותראו בעצמכן. ואז יהיו לכן הכלים לענות להתנגדויות.

פוסטים קשורים (בדרך זו או אחרת)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *