HADAS SHEINFELD

קניות באינטרנט – מגה לא כל כך מגה

אוי מגה מגה… כמה כבר דובר על הקניות באינטרנט. דברנו על הממשק, ובאמת, בהשוואה לאתרים אחרים האתר שלכם נראה יותר טוב.

אבל הממשק מפשל בדיוק בנקודות ההתחברות לחיים האמיתיים.

1. שינוי/ביטול הזמנה? אי אפשר.
נראה לי שאחד מתסריטי השימוש הכי הכי שכיחים הם שברגע שסגרתי את ההזמנה, ולחצתי על האישור, נזכרתי בפריט האחד ששכחתי.  ואם עשיתי את ההזמנה למחר, ואפילו לעוד יומיים – למה אתם לא נותנים לי את האפשרות לשנות את ההזמנה? להוסיף את הפריט, או להוריד משהו אחר? אין אפשרות כזו. פשוט אין. חפשתי חפשתי, ולא האמנתי. אז החלטתי להעביר את כל ההזמנה להזמנה חדשה (את זה אפשר לעשות בקלות), להוסיף את הפריט הנשכח, ואז לבטל את ההזמנה הקודמת. אז ניסיתי. את כל השלבים עשיתי, אבל לבטל את ההזמנה הראשונה (זו שמיועדת לעוד יומיים, כן?), את זה אי אפשר. עד כדי כך לא האמנתי שהאפשרות הזו לא קימת, שהתקשרתי לשרות הלקוחות. הם באמת ענו מהר, והיו אדיבים, אבל אשרו – שאין אפשרות כזו באתר. לא להוסיף פריט להזמנה שנעשתה, וגם לא לבטל.
אבל הם יבטלו את ההזמנה הישנה בשבילי, ואין שום בעיה. אה, לא, סליחה, יש בעיה קטנה – באתר אני עדין אראה את שתי ההזמנות. הם לא יכולים “להעלים” את ההזמנה מהאתר, המערכת שלהם אחרת.

2. להתחיל קניה, ולהמשיך מחר – לא ממש.
שוב, תסריט פשוט, ונראה לי שדי שכיח. אני חיבת לציין שנראה לי שכאן הם דווקא כן חשבו על התסריט הזה והכינו אותו, ואולי מה שנתקלתי בו זה באג, אבל גם אם כן – מבחינתי זה באג ממש ממש מציק. דוגמא מהחיים – אתמול התחלתי להכין רשימת קניות, אבל הייתי צריכה להפסיק באמצע. לפני שיצאתי מהאתר הוא שאל האם לשמור את הרשימה, ועניתי שכן. הבוקר נכנסתי שוב לאתר, ואכן השאלה הראשונה היתה האם אני רוצה להמשיך את הרשימה מאתמול. נשמע טוב. המשכתי.  הזמנתי.
הערב הגיע המשלוח. רק הפריטים שהוספתי היום במשלוח. כל מה שהיה ברשימה של אתמול – איננו. אוף.

3. וכשהמשלוח כבר מגיע…כשהמשלוח כבר מגיע, זה מין משחק – זכרי מה הזמנת, והשווי למה שקבלת. האם זה באמת בלתי אפשרי להוציא את כל הרשימה שהזמנתי, ולסמן בשבילי מה הגיע ומה לא? רשימה ארוכה של כל מה שהגיע במשלוח, ובסופה רשימת המוצרים שלא הגיעו.

עוד הערות לגבי המשלוח, רק כי אני קטנונית:
– הכל מגיע ארוז באמת יפה בתוך קרטונים חדשים ומרשימים – מה דעתכם למחזר? אולי אני יכולה להחזיר לשליח את הארגזים במשלוח הבא? או אולי אפילו בלי ארגזים בכלל, ומיעוט שקיות, והכל בתוך ארגז פלסטיק רב שימושי  שאני אפנה מיד ואחזיר לשליח?
– שעות המשלוח – טווח של שלוש שעות זה ממש המון בשבילי להיות בבית. באמת אי אפשר טווח קצת יותר קצר?
– אם בקשתי שלא להתקשר אלי, ופשוט לא להביא לי מה שאין  – בבקשה אל תתקשרו. ואם אתם בכל זאת מתקשרים  – אז לא חמש שיחות ברצף עד שאני אענה…

בקיצור מגה – האתר שלכם באמת טוב, אבל הוא יכול להיות יותר טוב. אני מניחה שכבר שמעתם את השמועות שהמתחרים עובדים על אתר חדש, ובטח גם ראיתם את הסופר – אתר שמאפשר להשוות מחירים ולעשות את הקניה במקום הכי זול ברשת (עוד לא בדקתי – אם מישהו מכם כבר ניסה, נא חילקו איתנו חויות).  זה הזמן לחשוב על הפינות הקטנות האלה, ולהיות באמת מגה.

2 Responses

  1. מה בנוגע לשליחים שמגיעים אם המכנסיים סביב הברכיים, בהבעה של שאט נפש טוטאלית? ממש כיף, החברה האלה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

עוד תוכן מעולה מהבלוג

ממשיכה במחשבות בעקבות הארועים של גוגל ו openai  בשבוע שעבר. הפעם - מה גוגל היו צריכים להראות. מה ההבדל הבסיסי בין גוגל...
השימוש ב-lllm כאסיסטנט - האם זו המהות של המוצר, או רק ממשק משתמש לצרכי הדגמה? אחד המקומות שאפשר לראות הבדל גדול...
מה יהיה עם האיפד?כולם מדברים על הפרסומת לאיפד החדש, ואיך היא לגמרי מפוספסת.למי שלא ראה - בפרסומת הם שמו המון...
נושאים נוספים